Profesor Bogusław Wolniewicz nienawistnikiem rasowym?

 Czy profesor Bogusław Wolniewicz jest antysemitą i nawołuje do nienawiści rasowej? Tak twierdzi Stowarzyszenie przeciw antysemityzmowi i ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita przy wtórze Gazety Wyborczej. Otwarta Rzeczpospolita złożyła w związku z tym doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa polegającego na sianiu nienawiści na tle politycznym wyznaniowym bądź rasowym.

  Warto przypomnieć, że kilka lat temu podobne doniesienie na Stanisław Michalkiewicza złożyło kieleckie Stowarzyszenie im. Jana Karskiego pod przewodnictwem Bogdana Białka. Pan Michalkiewicz wypowiadał się wtedy o żydowskich żądaniach odszkodowawczych wobec Polski. Prokuratura jednak nie dopatrzyła się przestępstwa. Profesor Wolniewicz także mówił o żydowskich roszczeniach. Miało to miejsce 31 stycznia tego roku na antenie Radio Maryja.

 Kto chce może wysłuchać najbardziej, jak się wydaje, "nawołującego do  nienawiści rasowej" fragmentu wypowiedzi profesora Wolniewicza.

 {mp3}wolniewicz{/mp3}

 Do pobrania plik dźwiękowy, z częścią audycji, w której wypowiadał się profesor a poniżej częściowy stenogram z nawołującej podobno do tej "nienawiści rasowej" wypowiedzi.

 (...)A drugie, co sobie myślałem, to dlaczego w tej nikczemnej nagonce na to wielkie dzieło toruńskich Ojców Redemptorystów uczestniczy polski rząd? Nie chodzi mi tam o jakąś Kudrycką, bo to tylko sługa, robi, co Jej każą. Chodzi mi o premiera, pana Donalda Tuska osobiście, personaliter. Czemu premier Rzeczypospolitej Polskiej chce za wszelką cenę, tak to w każdym razie wygląda, zniszczyć Radio Maryja i związane z Nim dzieła z Wyższą Szkołą Kultury na czele? Jak nie udaje się tego zniszczyć politycznie, ani prawnie, ani propagandowo, to teraz próbuje się to zrobić finansowo. Nowy chwyt. Tak, jak w sprawie tych wierceń geotermicznych. Przecież tam nie chodzi żadne względy rzeczowe, techniczne, bo to jest osobna sprawa, na tym ja się nie znam, ale widać, że to nie o to chodzi. Chodzi o to żeby poprzez te wiercenia, które miały być sfinansowane a teraz się rząd z tego wycofał, czy wykręcił raczej, żeby przez to doprowadzić dzieło Ojców Redemptorystów do finansowej ruiny. No to przecież widać jak na dłoni. Bo dlaczego na przykład Jerzemu Owsiakowi wolno robić zbiórkę publiczną, a Tadeuszowi Rydzykowi nie wolno? Pytam, w czym Tadeusz Rydzyk gorszy od Jerzego Owsiaka? Pytam o to pana premiera Donalda Tuska oczywiście, nie Państwa, bo Państwo to rozumieją.

© 2017 KIELCE ŚWIĘTOKRZYSKIE POLSKA ŚWIAT | pF